Opis

System służący do edycji prostych stron. Jego interfejs jest maksymalnie uproszczony tak by można było z niego korzystać po pierwszym kontakcie z nim. Jego wyjątkowość polega na dwóch cechach.
Po pierwsze, generuje strony podczas edycji tworząc prawie statyczną stronę(galerie, formularz kontaktowy itd. korzystają z modułów w PHP). Dzięki temu wykonywane pliki PHP są maksymalnie uproszczone i nie zużywają zasobów serwera. Po kliknięciu „edytuj”, na podstawie pliku XML strona zostaje złożona z różnych informacji, w różnych formach (pliki tekstowe, baza danych, atrybuty w pliku konfiguracyjnym) do kilku plików stron. Ponad to wygenerowana strona jest całkowicie nie zależna od CMS’a więc można ją przenieść na inny hosting.
Po drugie CMS jest scentralizowany. Na serwerze jest tylko jeden katalog z kodem programu. Klient może edytować swoją stronę logując się w systemie. Można to zrobić wchodząc na stronę <domena_klienta>/admin lub na <domena_sytemu_cms>.
Docelowo chciałem mieć dwa serwery o różnych konfiguracjach. Na jednym były by statyczne pliki stron a na drugim CMS, który by edytował i generował te strony.

Wykorzystane technologie:

Framework Kohana 2.0, PHP, MySQL, Apache mod_rewrite, HTML, CSS

Zdjęcia (kliknij by powiększyć i zobaczyć opis)

Widok gdzie można edytować swoją podstronę. Widać kilka elementów, które składają się na podstronę i są edytowalne Galeria, która jest zrobiona na podstawie menadżera plików, który akceptuje tylko pliki w formatach zdjęć Plik XML na podstawie którego generowana jest cała strona. Widać tu jak strony w tym CMSie były zbudowane Drzewo plików wygenerowanej strony. Widać, że znajdują się tu tylko dane strony bez zbędnej logiki CMSa

Lista możliwości programu

  • Generowanie stron na podstawie pliku XML i danych w różnych postaciach
  • Niezależność wygenerowanej strony od CMSa
  • Logowanie klientów do strony
  • Przekierowywanie w tle, panelu administratora z serwera do adresu /admin lub możliwość zalogowania się na
  • Galeria generująca miniaturki i stronnicująca zdjęcia w zależności od konfiguracji
  • Edycja ustawień w panelu administratora
  • Możliwość wgrania różnych plików na serwer